Elyaf dolguyla ilgili bilmeniz gereken her şey

Elyaf, geniş kapsamıyla sektörde en az tanınan dolgu ve dokuma malzemelerinden biridir. Farklı hammaddelerin işlenmesiyle oluşturulmasının yanı sıra yapay ve doğal elyaf olarak iki sınıfa ayrılması bu durumun temel sebepleri arasındadır. Maya’s Professional dünyasında yerini alan doğal ve %100 sürdürülebilir elyafın kalitesiyle tanışın.

Lisanslı ve doğal elyaf dolgularımız, okaliptüs ağacı lifinden gelen ipeksi dokusuyla cilt hassasiyeti olanlar için vazgeçilmezler arasında yer alan bir malzemedir. Bu yazıda elyaf dolgu ve dokumayla hayat bulan ürünlerin özelliklerini keşfedin. Konfor ve kaliteyle eş anlamlı olan TENCEL™ Lyocell elyaflarının sunduğu benzersiz fiziksel özellikleri ve ürünlerimizi bu yazıdan inceleyin.

Keşif turuna başlıyoruz.

Sürdürülebilir üretim, doğadan gelen hassas doku

TENCEL™ markalı lyocell ve modal elyaflar, sürdürülebilirlik ilkelerinin gözetildiği okaliptüs ormanlarından elde edilen ağaç ham maddesinden çevreye duyarlı süreçlerle üretilir. TENCEL™ markalı ürünler, ağaç hamurunun düşük ekolojik etki ile selülozik elyaflara dönüştürüldüğü çevreye duyarlı kapalı döngü üretim süreci ile üretilir.

Üretim boyunca kullanılan su geri dönüştürülür; %99’un üzerine çıkan rekor bir geri kazanım oranıyla çözücü elyaf tekrar kullanılarak eğirme işleminde kullanılmaya devam eder.

Ev ve işletmelere uzun süreli kalıcı konfor sunan TENCEL™ Lyocell elyaflar, doğal ve yumuşak dokusuyla girdiği her ortamda yaşam kalitesini arttırır.

TENCEL™ markalı Lyocell elyaflar

 • Uyku konforuna olumlu katkıları,
 • Sürdürülebilir üretim süreçleri,
 • Bakterilerin üremesine karşı elverişsiz bir ortam sağlaması,
 • Cilde karşı nazik olması,
 • Kumaşlarda göz alıcı sonuçlar vermesi ile tanınır.

TENCEL™ Lyocell ile elde edeceğiniz temel faydalar

Burada öncelikle sürdürülebilirlik başlığını biraz açalım:

 • Botanik kökenlidir.
 • Çevreye zarar vermeden toprakta çözünür.
 • Sürdürülebilir üretim ile hayat bulur.
 • Üretim yolculuğu boyunca sıfır karbon ilkesini izler.
 • Şeffaf üretim zincirine tâbidir.
 • Science Based Targets* taahhüdüne uyar.

Şimdi de işlevsel faydalara hızlıca bakalım:

 • Uyku konforu sağlar.
 • Sağlamdır.
 • Yıkama testleri ile dayanıklılığını kanıtlar.
 • Cilde karşı naziktir.
 • Bakteriler için elverişsiz bir ortam sağlar.
 • Nem oluşumuna karşı etkilidir.
 • Canlı renkleriyle göz alıcı kumaşlar sunar.

TENCEL™ ev ve iç mekanlardaki ürünlerde uzun ömürlü konforlu kullanımıyla saf yaşam ortamları için vazgeçilmezdir. TENCEL™ Lyocell yatak çarşafları, zarif ipeksi dokunuşu ve doğal parlaklığı ile lüks nevresim sınıfına girer. Lyocell lifleri vücudu nazikçe sararak uyku kalitesini artırır. Uyku konforuna katkısı ile bilinen bu ürünler, nemi emen Lyocell lifleri sayesinde kuru ve sağlıklı bir uyku ortamı sunar. Defalarca yıkanma sonrasında bile TENCEL™ Lyocell elyafların sağladığı pürüzsüz yüzey hassas ciltlere uygundur.

Maya’s Professional’ın Fiber Line koleksiyonu ile tanışın

Yumuşacık yastık ve yorganlarıyla tercih edilen Maya’s Professional Fiber Line Koleksiyonu, birinci sınıf HCS virgin elyaf dolgusuyla yastık ve yorganların dolgunluğunu ve yumuşaklığını uzun süre korumasını sağlar. Kolay yıkama ve kuruma özelliğiyle hijyenik, hafif ve kokusuz ürünlerdir. Sağladığı yalıtım sayesinde ısı kaybını en aza indirir.

Microfiber yastık

Birinci sınıf elyaf dolgusuyla uzun süre dolgunluğunu kaybetmeyen bir üründür. Sağladığı yalıtım sayesinde ısı kaybını en aza indirir. Kolay yıkanır ve kurur. Hijyenik, hafif ve kokusuzdur. Bakteriler için uygun ortam oluşturmaz.

Microball yastık

Boncuk elyaf dolgulu bu üründe, top halindeki elyaflar birbirini tutarak yaylanır; böylece baş ve boyun bölgesini destekler. Uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Yıkanabilir olduğundan bakımı kolaydır. Birinci sınıf elyaf kullanımı sayesinde dolgunluğunu uzun süre korur.

Mikrojel yastık

Mikrojel yastıkta kullanılan ince ve hafif fiber dolgu kaz tüyüne en yakın sentetik dolgu malzemesidir. Hafifttir, konforlu bir uyku sağlar. Yıkanabilmesi ve kolay kuruması sebebiyle bakımı kolaydır. Birinci sınıf elyaf kullanımı sayesinde uzun süre dolgunluğunu kaybetmeden kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Microfiber yorgan

Yüksek yalıtım gücü sayesinde ısı kaybını en aza indirerek özellikle kış aylarında sıcak bir uyku ortamı sağlar. Kolay yıkanır ve kurur. Hijyenik, hafif ve kokusuzdur. Bakteriler için uygun ortam oluşturmaz. Dolgunluğunu uzun süre korur.

Mikro Hasse yorgan

Mikro Hasse yorgan %100 pamuk kumaşıyla terlemeyi önler, kumaşın doğal ve cilt dostu özellikleri sayesinde ekstra konfor sağlar. Yüksek yalıtım gücü ısı kaybını en aza indirir, özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan sıcak uyku ortamını sağlar. Kolay yıkanır ve kurur. Hijyenik, hafif ve kokusuzdur. Bakteriler için uygun ortam oluşturmaz. Birinci sınıf elyaf kullanımı sayesinde uzun süre dolgunluğunu kaybetmez.

Mikrojel yorgan

Mikrojel yorganda kullanılan ince, hafif ve kabarık fiber dolgu kaz tüyüne en yakın sentetik dolgu malzemesidir. Hafiftir, konforlu bir uyku sağlar. Yıkanabilmesi ve kolay kuruması sebebiyle bakımı kolaydır. Birinci sınıf elyaf kullanımı sayesinde uzun süre dolgunluğunu kaybetmeden kullanabileceğiniz ürünlerdir. İnce lifleri ve kabarıklığı sayesinde ısı yalıtım gücü yüksektir.

*Science Based Targets girişimi CDP, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı arasında bir işbirliğidir. 2015 yılından bu yana 1000’den fazla şirket bilime dayalı bir iklim hedefi belirlemek üzere bu girişime katılmıştır.

Menü