ISPA nedir, neden ISPA üyesiyiz?

Bir asırdır uyku ürünleri endüstrisinde yeniliği ve büyümeyi destekleyen International Sleep Products Association (ISPA) üyesi olarak uyku ürünleri alanındaki ilkeleri, en güncel araştırmaları, eğitimleri ve daha pek çok başlığı yakından takip ediyoruz. ISPA üyeliğinin en değerli katkısı uyku ürünleri alanındaki regülasyonları birinci elden güncel takip imkanıdır. 

Bu yazı ile ISPA’yı ve ISPA üyesi olmanın sağladığı avantajları inceleyin.

ISPA nedir?

Kuruluşundan bu yana bir asrı geride bırakan ISPA, uyku ürünleri endüstrisinde inovasyon ve büyüme odaklı çalışmaları destekler. Üyeleri için araştırma, halkla ilişkiler, eğitim gibi pek çok farklı alanda hizmet verme hedefiyle çalışan ISPA, dergilerden online seçeneklere genişlemiş yayınlarıyla uyku endüstrisi profesyonellerini bir birine bağlayan ve sektörün pazarlama kaslarını geliştiren olanaklar da sunar.

ISPA hangi çalışmaları yürütür?

  • Veri ve bilgi çalışmaları

Sektörü ileriye taşıyacak içgörüler sağlar.

  • Tüketici odaklılık

Tüketici eğilimlerine ve ihtiyaçlarına yönelik anlayışı ortaya koyarak sektörün yanıt verebilirliğini geliştirmek üzere çalışır.

  • Hukuk desteği

Sektörü etkileyen mevzuat ve düzenlemeler için proaktif çalışmalar yapar.

  • Kapsayıcı tavır

Sektör içi etkileşime güç katmak üzere iş birliği merkezi olmayı hedefler.

  • Kurumsal sağlamlık

ISPA, tüm bu hedefleri karşılamak için kaynak, endüstri desteği ve yönetim kaynakları sunmayı amaç edinmiştir.

ISPA üyeliğinin sağladığı faydalar

ISPA üyeleri araştırma ve istatistiklere erişimden sektörün buluştuğu etkinliklere pek çok alanda son gelişmeleri takip etme olanağı yakalar. ISPA, 1915 yılından bu yana The Voice of the Mattress Industry® olarak hizmet vermektedir. ISPA üyeleri, sektörel olarak temsil edilirken kaynak ve bilgi erişimine sahip olur. Yapılan araştırmalarla ortalama yatak ömründen konfor algısı gibi beklentilerden satın alma deneyimine geniş bir yelpazeden tüketici içgörülerine ulaşılır. Her sene sektörü bir araya getiren ISPA Industry Conference ile bilgi paylaşımı ve büyümeye katkı sunar; son trendleri takip imkanı sağlar.

Uyku sektöründe güncel kalmak için ISPA yayınları

Trendleri takip etmeden sektöre yön vermek mümkün olmaz. ISPA yayınları bu yönüyle sektörün nabzını tutmak için pek çok kaynak sunuyor.

İlk sayısını 1917’de raflara süren BedTimes dergisi, alanında öncü olmanın yanı sıra günümüzde yalnızca uyku ürünleri endüstrisine odaklanmış tek haber dergisidir. Basılı dergisi, web sitesi ve haftalık haber bülteni ile uyku ürünleri profesyonellerinin radarında olmaya devam ediyor. Derginin web sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

ISPA’nın Better Sleep Council tarafından 2002 yılında başlatılan SleepSavvy, ABD ve Kanada’nın butik uyku mağazalarından büyük zincirlerine yaklaşık 24 bin yatak perakendecisine ulaşan bir yayın. Perakendecilere bu alanda güç katmayı hedefleyen SleepSavvy, dünyada sektörün nabzını tutan tüm markalar için güçlü içeriğiyle öne çıkıyor. Derginin web sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

ISPA tedarikçi üyelerine basılı ve çevrimiçi ortamda ücretsiz olarak sunduğu Supplies Guide ile en güncel listeleri temin eder. Ürün ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi sağlanmasını amaçlayan bu kılavuz maliyet avantajı sağlayan fırsatları yakalamak isteyenler için her yıl BedTimes dergisinin Aralık sayısı ile dağıtılıyor.

Menü