Kaz tüyünde Maya’s Professional’ı seçmeniz için 7 neden

Kaz tüyünün doğasından gelen eşsiz konforu, teknolojinin sağladığı olanaklarla birleşerek rahat, sağlıklı ve sürdürülebilir ürünlerin bazını oluşturuyor. Türkiye’nin ilk kaz tüyü yastık ve yorgan üreticisi olan Maya’s Professional’ın kaz tüyü ürünlerde tercih nedeni olmasının öne çıkan nedenlerini bu yazıda özetledik.

1. 30 yılı aşkın deneyim ile yenilikçi üretim

Bugün 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Maya’s Professional’ın kurduğu güçlü bağlar, kaz tüyü alanındaki köklü çalışmalarımıza dayanıyor. Kaz tüyü dolgu malzemesini Türkiye’ye ilk tanıştıran firma olarak, uyku ürünleri çıkışlı deneyimimizi hep daha yeni, üretkenliği artırılmış ve dünya standartlarına yanıt veren bir bakışla besledik, sürekli gelişim ilkesini gözeterek farklı sektörlere çözüm ortağı olacak şekilde büyüdük.

2. Üretim tesisinden hammadde teminatına sürdürülebilirlik

Dünyamıza çok şey borçluyuz. Üretmek, insan hayatına sağlık ve konfor getirmek en büyük amaçlarımızdan biriyken terazinin diğer tarafında su tüketiminden hammadde dönüşümüne gezegenimizin dinamiklerine saygılı bir üretim gerçekleştirmek var. Tek çatı altında toplanan 52 bin metrekarelik üretim tesisimiz, çevreye saygı esası ile uluslararası standartlarda üretim yaparak alanlarındaki standartların tümünü izleyen EDFA, GRS, RCS, RDS sertifikalarının sahibidir.

3. Farklı sektörlere özel çözümler

Hızlı, kaliteli ve güvenli iş süreçlerimiz ile kaz tüyü dolgulu üretimin tüm alanlarında varız. Maya’s Professional kendi markası altında yorgan, yastık, ped ve alez koleksiyonlarının yanı sıra kaz tüyü işlemedeki uzmanlığıyla turizm ve konaklama, mobilya ve moda sektörüne özel hizmetlerle farklı sektörlerle işbirliği içindedir. Buna ek olarak özel markalı ürünler segmentinde ise markanıza özel üretimlerle üretim gücünü hizmetinize sunarak ürün çeşitliliğinize güç katmak için çalışıyoruz.

Vaka örneği: Konaklama sektöründe ideal ve sabit tutulan oda sıcaklığına uygun olacak doldurma gücü opsiyonlarıyla hafiften ultra sıcağa uzanan farklı ağırlık ve yoğunluktaki uyku setleri ile işletmelere özel tasarımlarla yanındayız.

4. Hayvan haklarına saygılı üretim

Kaz tüyünün kaynağı olan hayvanlara yönelik etik yaklaşım, kaz tüyü üretimin olmazsa olmazıdır. Maya’s Professional bünyesindeki kaz tüyü hammaddelerin etik kaynak kullanımına göre üretildiğini RDS, GRS ve Down Pass sertifikalarımız ile standartlar altında garanti ediyoruz. Hayvan refahını kapsayan RDS ve Down Pass sertifikaları, tedarik sürecinden tüketiciye ulaşana kadar belirlenen tüm spesifik ilkelerin yerine getirilmesini izler. Bu sertifikalar için öncelikli koşul tüylerin canlı hayvanlardan elde edilmediğinin ve bu hayvanların refah koşullarında yetiştirilmesinin belgelenmesidir. Gıda endüstrisi için yetiştirilen kazlardan elde edilen tüyler, yan ürün olarak dolgu malzemesi endüstrisine tedarik edilmektedir.

5. N12934 standartlarına uygun üretim

Avrupa Tüy Birliği’nin (EDFA) Türkiye’deki tek üyesi olarak EN12934 standartlarına uygun ürün üretimimizle kaz tüyünde en kaliteli ürün gruplarını müşterilerimize sunuyoruz. Kaz tüyü ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları yerine getirmek için Avrupa Birliği’nin ilgili kurumlarının belirlediği numune alma, test, etiketleme ve içerik bilgilerini düzenleyen standartların tümünü takip ediyoruz. EDFA regülasyonları çerçevesinde hayvan haklarına saygılı ve sosyal sorumluluk bilinci ile çalışıyoruz.

6. NOMITE etiketi ile toz ve akarlara karşı güvenilir ürünler

Maya’s Professional’ın NOMITE sertifikalı ürünleri, toz alerjisi ve hassasiyeti olan tüketicilerin kullanımına uygundur. Bu etikete sahip ürünler yaşamak için yüksek neme ihtiyaç duyan ev tozu akarları için uygun bir yaşam alanı değildir. NOMITE etiketli ürünler için yüksek kaliteli tüy geçirmez kumaşlar ve kalite standartlarına uygun kuş ve kaz tüyü dolgu malzemeleri kullanılır. Test edilen ürünler, üretim ve temizlik süreçlerinde gerekli kontrollerden geçer. EDFA’nın ticari markası olan NOMITE, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu gösterir.

7. Maya’s Professional ile aldığınız ürünü tam olarak tanırsınız

Hangi ürünü aldığınızı bilmek önemlidir. Kaz tüyü ürünlerde etiketlemeye yönelik standartlar aracılığıyla ürünün tüy tipi ve saflık derecesini öğrenebilirsiniz. Örneğin tüyün içinde bulunan gıdık tüyü oranı ve tüyün temizliğine göre belirlenen EN 12934 standardı ile aldığınız ürün garanti altına alınır. Fill power yani dolum gücü ile tüyün kabarıklığını ve yalıtım gücünü farklı derecelerle tercih edebilirsiniz. Maya’s Professional’da kullandığımız tüm tüyler bu testlerden geçerek üretim hattına girer.

Menü