Dünya standartlarında
üretim ve teknoloji

Lisanslarımız

Nomite®  
Avrupa standartlarında ev tekstili
ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın ticari markası Nomite®, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu; kaz tüyü dolgu malzemeli yastık, yorgan ve uyku pedlerinde toz akarı bulunmadığını gösterir. Nomite® belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılır
 

Woolmark® 
Woolmark
® sertifikaürünler katı kalite ve performans standartlarını karşılamalıdır. Yalnızca en iyi kalitede yünler, Woolmark markasını taşıyabilir. Woolmark®, tüketicilere garantili lif içeriği ve kalite güvencesi sağlar
 

Outlast®  
NASA’nın uzay kıyafetleri
nde kullandığı, sıcak ve soğuk kontrolünü sağlayan Outlast® teknolojine sahip sertifikaürünler, aktif yüzeyinin altında yüksek ısıyı emme ve bırakma özelliklerine sahip özel bir mumla doldurulmuş̧ milyonlarca kapsülden yapılır. Outlast® teknolojisi ile yapılan yastık ve yorganlar sıcaklık dalgalanmalarını düşürür ve dengeler. 
 

Thermolite®95°C
Thermolite®95°C
lisansına sahip yastık ve yorganlar, çamaşır makinesinde 95°C’de yıkanabilir, kolay kurur, kurutma makinesinde kurutulabilir. Thermolite®95°C yastık içerisinde kullanılan elyaf boncukları uyku boyunca hareketlere göre yer değiştirerek baş ve boynu destekler. 
 

Üyeliklerimiz

Maya Tekstil, EDFA (Avrupa Tüy Birliği) ve IDFB (Uluslararası Tüy Bürosu) Yönetim Kurulu Üyesidir. Bu uluslararası kurumlara Türkiye’den üye tek firmadır. 

GRS – Global Recycled Standard

RCS – Recycled Claim Standard

RDS – Responsible Down Standard

Menü