Mobilya sektöründe dolgu malzemenin önemi

Koltuk minderi dolumu üretimimizle mobilya sektörüne çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Üretime uygun ideal kumaş seçimi ve tedariki için uzman kadromuzla mobilya sektörüne çözüm ortağı olurken bu alanda verdiğimiz hizmetleri, sektörün ihtiyaçlarını ve kapasiteye dair merak edilenleri derledik.

Koltuk üreticilerinin sırt minderlerini, oturum minderini ve kırlentlerini özel ölçü olarak ürettiğimiz tek çatı altındaki 52.000 m2’lik fabrikamızda hassas programlamalarla otomatik dozajlama, karıştırma ve karışımı doluma hazır hale getirme işlemlerini, tam otomatik sistemde kesin oranlarda hatasız gerçekleştirmekteyiz. Günde 3.600 kg dolgu materyali hazırlama kapasitesiyle mobilya dolgu alanında uluslararası standartta kalite sunar.

Senelik 800 ton tüy işleme kapasitemiz, 220 kişilik profesyonel üretim kadromuz ile Türk mobilya sektörünün nabzını tutan lider firmalara üretim yapmaktayız.

Kaz tüyü dolgu ile mobilyada konfor

Ev tekstilinde birinci sınıf kalite arayışı gün geçtikçe artmakta. Bu bağlamda kaz tüyü ihtiyacını karşılayabilmek üzere makine yatırımlarımızla yıllık tüy yıkama ve ayrıştırma kapasitemizi artırmaktayız. Kaz tüyü yıkama tesisimizin yıllık yıkama kapasitesi 800 ton olup ham halde Avrupa’dan satın alınan tüyler, uzman ekipler tarafından işlenerek özenle temizlenir ve ayrıştırılır.

Minimum sipariş adeti olmaksızın hızlı ve kaliteli çözüm

Minder içlerinde kullanılan kaz tüyü, boncuk elyaf, kırpıntı sünger gibi dolgu malzemelerini ayrı ayrı ya da harman şekilde tedarikini yapıyoruz.

Sipariş sürecimizde ilk adım numune onayıdır. Numuneler, şahit numune ya da belirtilen ölçü ve özelliklerine göre bir hafta gibi bir sürede üretilip müşterilerin onayına sunulur. Özel üretimimiz olduğu için fiyat tekliflerinde mutlaka numune onayı sürecimiz bulunmaktadır.

Ardından sipariş üretimi başlar. Numune onayından sonra müşterilerimizin dilediği adetlerde siparişler üretime alınır. Sipariş aşamasında ürünlere kod isimler verip daha sonraki siparişlerinde kodlar üzerinden ilerlenmektedir. Böylelikle kolay ve hızlı çözüm sunulmaktadır.

Sipariş sonrası onaylanan numuneler üzerinden üretime geçilir. Terminlerimiz müşterimizin taleplerine cevap verebilecek hızda olup yaklaşık 10 iş günü süredir.

Sevkiyatlar kargo veya ambar firmalar aracılığıyla yapılmaktadır. Türkiye’nin tüm illerine sevkiyatımız mevcuttur. Mesafeye göre 1-3 iş günü arasında ürünler teslim edilmektedir.

Dolgu materyallerinde uluslararası standart

Kullanılacak dolgu materyalleri konusunda herhangi bir sınırlama olmamakla birlikte, mobilya sektöründe yoğun olarak kaz tüyü, 7 denye, 32 mm. HCS boncuk elyaf ve ‘‘şeker kırpıntı sünger’’ olarak tanımlanan yüksek dansitede kırpık sünger ya da bunların farklı oranlarda karışımları kullanılmaktadır.

Ayrıca bazı modellerde değişik çeşitlerde hazır vatka, lateks ya da viskoelastik parçalar kullanmaktayız.

Kaz tüyü, boncuk elyaf ve sünger parçalarını özel olarak dizayn edilmiş bir blender ve mikser makinesi ile belirli oranlarda karıştırılır. Son derece detaylı ve hassas bir programlama sayesinde dolgu materyalleri otomatik olarak dozajlanarak karıştırma ve karışımı doluma hazır hale getirme işlemleri yapılır. Tamamen kapalı ve otomatik olan bu sistem sayesinde, kesin oranlarda ve hatasız karışım elde edilmektedir.

Fabrikamız, Avrupa’nın en modern ve gelişmiş minder dolgu materyali hazırlama ve doldurma tesislerinden birisidir. Mobilya grubu için günde 3600 kg mobilya dolgu materyali hazırlayabiliyoruz.

Hassas dolum, mükemmel sonuçlar

Dolum işlemlerinde programlanabilir tartı mekanizmalarına sahip dolum üniteleri kullanılır. Doldurulan minderin tipine göre ayarlanan dolum hızı, minderin homojen bir şekilde doldurulmasına, kullanılan materyalin tipine göre ayarlanan tartılma süresi ise minderin hatasız gramajda doldurulmasına olanak sağlar. Tamamen otomatik ve kapalı bir sistem olmasına ve hata ihtimalinin %2 gibi çok düşük seviyede olmasına rağmen, dolum işlemi tamamlanan bütün minderler tek tek tartı kontrolünden geçirilir.

Yüksek kalitede ihtiyaca yanıt veren minder tipleri

Farklı tiplerde minder ve kırlent üretimimiz bulunmaktadır. Minderleri istenilen ölçü, dolgu ve kalıp bilgilerine göre istenen özelliklerde hazırlamaktayız.

Özel ölçü façalı ve ya düz dikim gibi her tipte kırlent üretilebilmekteyiz. Sırt minderlerinde genellikle façalı ve façasız ortadan bölmeli yani odalar halinde dolum yapabilmekteyiz.

Oturum minderlerinde ise üstü dolum altı sünger ped şeklinde oturum üretebildiğimiz gibi altı ve üstü dolgulu ortaya sünger gelen sandwich tipi minder dolumu da yapabilmekteyiz. İstenilen ölçülerde kulaklı-kulaksız olmak üzere tüm minder tiplerinde üretimimiz vardır.

Rahatlık ve dayanıklılık garantili kumaş çeşitleri

Koltuk minderlerinde kılıf olarak özellikle pamuk polyester karışımı, tüy geçirmez nitelikte ve yüksek mukavemette kumaşlar kullanıyoruz. Kırlent dolumunda kullanılan kumaşlarda ise üretimin tipine göre en ideal kumaşları seçiyoruz.

Özel apreleme işlemlerinden sonra zorlu sürtünme ve mukavemet testlerinden olumlu not alan İtalyan standartlarında özel kumaşla dikilmiş, tüy geçirmez apreli ithal astar kullanılmaktadır.

Menü