Natural dolgu malzemeleri ve özellikleri

Uyku ürünlerinde natural dolgudan ne anlamalıyız? Yün dolguda Woolmark etiketi nedir? Pamuk, bambu ve yün dolgu malzemeleriyle üretilen uyku ürünlerinin farklı kullanım alanlarını ve özellikleri buradan keşfedin.

Farklı segmentlerden kumaşlar ve dolgu malzemeleri ile sektörde 1993’ten bu yana lider üreticilerden biri olan Maya’s Professional, natural dolgu alanında kaliteli malzeme seçimi ve yıllara dayanan deneyimiyle pek çok seçenek sunuyor. Maya’s Professional, doğanın izlerini taşıyan özel koleksiyonlarındaki konforlu ve sağlıklı kumaş türleri ve farklı doğal malzeme seçenekleriyle son kullanıcının lüks bir deneyim yaşamasını hedefliyor. Sağlıklı ve konforlu uyku sadece fiziksel ortamla değil bireyin zihinsel rahatlığıyla da yakından ilgilidir. Pamuk, bambu ve yün gibi doğal malzemelerden oluşan uyku koleksiyonu, son kullanıcının rahatlığını ve özellikle konaklama sektöründe hizmet kalitesi algısını artıracak bir portföy sunuyor.

Şimdi bu üç natural dolgu malzemesinin detaylarına iniyoruz.

Geçmişten bugüne, yazdan kışa tüm zamanlar için: Pamuk
Pamuk, dünyanın en çok bilinen ve tercih edilen, en eski dolgu malzemelerinden biridir. Vücut ısı dengesini düzenler, nem çekme özelliğine sahiptir. Yaz, bahar ve kış tüm aylarda kullanılabilir. Nefes alabilen yapısıyla doğal ve sağlıklıdır; cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Maya’s Professional, pamuk dolgulara ek olarak zengin pamuklu kumaş portföyüne de sahiptir. %100 pamuk kumaşlar, tüy geçirmez apreli özelliğiyle kaz ve kuş tüyü dolgu ürünlerinde tercih edilir. Düz pamuk ve organik pamuk kumaşlardan pamuk saten, pamuk bambu gibi karma dokumalarda pamuklu kumaş tipleri vardır.
Yastıklarda ve duvet’lerde doğal pamuk dolgusu vücut ısısını dengelemesiyle yaz ve kış ayları kullanımına uygundur. Nem çekme özelliği yüksektir. Terlemeyi azaltır.
Sürdürülebilirlik ve sağlıktan vazgeçmeyenlerin tercihi: Bambu
Bambu, doğal ve sürdürülebilir bir tekstil kaynağıdır. Tüm bu güçlü özelliklerinin yanı sıra nemi çok hızlı emer ve çabuk kuruma avantajı sunar. Pamuktan 3 kat fazla su çeken bambu, 4 kat hızlı kurur. Bahar ve yaz ayları için uygun olan bambu, serinlik hissi verir. Bedenin nefes almasına yardımcı olur, terlemeye karşı da destekleyici bir ortam sunar.
Yapısındaki bambu-kun maddesi doğal bir antibakteriyeldir; yıkanabilir ve antibakteriyel özelliğini uzun süre korur. Duvet ve yastık gibi malzemelerde nem alıcı özelliği ve verdiği serinlik hissiyle yaz ayları için ideal bir seçimdir. Bambu, dolgu malzemesi olarak hacim ve dolgunluk bakımından dirençli bir yapıya sahiptir. Tüm bunlara ek olarak zor yıpranır ve uzun ömürlüdür.

Güçlü yalıtım, uzun ömürlü kullanım: Yün
Nefes alabilen bir dolgu malzemesi olan yün hem sıcak, hem de soğuk hava koşullarına karşı yalıtım sağlar. Nemi düzenler. En büyük avantajlardan biri vücuttaki statik elektriği azaltmasıdır. Sakin ve kaliteli bir uyku uyuma imkanı sunar. Hacmini ve dolgunluğunu uzun süre koruyan yün dolgular, zor yıpranır, uzun ömürlüdür. Kesintisiz uyku konforu sağlar.
Maya’s Professional portföyündeki ürünlerin dolgusunda saf boncuk yün kullanılmaktadır. Dolgu yünlerin tümü saf İngiliz yünüdür.

Woolmark® sertifikasına sahip olan Maya’s Professional’ın sertifikalı ürünleri, katı kalite ve performans standartlarını karşılar. Yalnızca en iyi kalitede yünler, Woolmark markasını taşıyabilir. Woolmark® markası, dünyanın en çok tanınan tekstil markalarından biridir. Woolmark® markası, tüketicilere, garantili lif içeriği ve kalite güvencesi sağlar; teknik spesifikasyonlarla ve katı ve titiz bağımsız testlerle desteklenir.

Menü