Nomite etiketini gördüğümüzde anlamamız gerekenler

Nomite sertifikalı ürünler, toz alerjisi ve hassasiyeti olan tüketicilerin kullanımı için uygundur. Peki toz akarı nedir ve bu sertifikayı gördüğümüzde ne anlamalıyız? Maya’s Professional ürün gamında bu kapsamda hangi ürünler bulunur? Yanıtı bu yazıda.

Vücudumuzdaki antikorların, başkaları için zararsız olabilecek maddelere karşı oluşturduğu reaksiyona alerji diyoruz. Toz, besinler, polen, akarlar ve hayvan tüyleri gibi pek çok madde alerjiye neden olabilir ve bu reaksiyonlar her yaş gurubunda ve farklı yaş dönemlerinde ya da coğrafi yer değiştirmelerle görülebilir. En yaygın alerji türlerinden biri de gözle görülemeyen ev tozu akarlarıdır. Halı, perde, yatak, uyku ürünleri, kanepe veya pelüş oyuncaklar gibi eşyalarda görülen ev tozu akarları, alerjik nezle ve alerjik astım rahatsızlıklarında artışa neden olur.

Nomite etiketli ürünler ise ev tozu alerjisine uygun olarak çocuklar ve yetişkinlerin alerji sorununa destek olmaktadır. Kuş ve kaz tüyü dolgulu ürünler uyurken hızlı ısınma ve düşük oranda nemlilik gibi özelliklerle mükemmel termal koşullar sunar. Yaşamak için yüksek neme ihtiyaç duyan ev tozu akarları için ise bu ortam uygun bir yaşam alanı değildir. Kuş ve kaz tüyü ve tüy geçirmez kumaşların sıkı örgüsü, akarların geçmesini engelleyen bariyer göreviyle ek koruma sağlar. Kuş ve kaz tüyü uyku ürünleriyle vücuttan emilen nem sürekli olarak dağılır ve kalan nem, yatakların günlük olarak havalandırılmasıyla hızla kaybolur.

Test edilmiş kaliteli üretim ile güvenilirliği sağlayın

Ev tozu akarları genellikle şiltelerde bulunur. Dökülen cilt pullarıyla akarlar, şiltelerin açık gözenekli kumaşına kolayca nüfuz eder. Böylece akar alerjeni, uyuyan kişinin yaptığı her hareketle dağılır. Ev tozu akarlarına alerjisi olan kişilerin, yatağı kaplayan akar geçirmez örtü kullanmaları gerekir. Kuş ve kaz tüyü yataklarda kullanılan tüy geçirmez kumaş, ikinci bir bariyer işlevi görür.

Uyku ürünlerinde test edilmiş kaliteye dikkat etmek önemlidir. Nomite etiketli ürünler için yüksek kaliteli tüy geçirmez kumaşlar ve kalite standartlarına uygun kuş ve kaz tüyü dolgu malzemeleri kullanılır. Test edilen ürünler, üretim ve temizlik süreçlerinde gerekli kontrollerden geçer.

Avrupa standartlarındaki ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın ticari markası olan Nomite, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu gösterir. Nomite belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılmaktadır.

Maya’s Professional ile toz ve akara karşı tescilli bariyer

Nomite sertifikalı tüy geçirmez apreli %100 pamuk yastık alezi tüketicileri akar ve toza karşı korurken yastığın ömrünü uzatır. Yastıklarda ekstra koruma sağlayan ve kullanım ömrünü uzatan yastık alezi, fermuarlı ve biyelidir. Tüm yastık çeşitlerine uygunluk sağlar. Maya’s Pro ürünlerindeki Nomite sertifikası ürünün içerisinde toz akarı bulunmadığını işaret eder. Bu sertifika ile tüyün içerisinde deri, tüyden kopan parçalar gibi hiçbir maddelerin olmadığı ve EDFA (Avrupa tüy birliği) standartlarının sağlandığı belgelenir.

Menü