Özel markalı ürünler rehberi

Bu yazı ile üretimde işbirliği ile gelen yüksek nitelikli sonuçlara ulaşmanın yollarını uzmanından dinleyin. Maya’s Professional’ın faaliyet alanlarından biri de farklı sektörlerden pek çok güçlü isimle işbirliği yaparak markalara özel üretimler gerçekleştirmek. Markalara özel projeler ile bu isimlerin gücüne güç katacak kaliteli ve lisanslı ürünler sunuyoruz.

Yenilikçi teknolojilerimiz ve 30 yıla yakın deneyimimiz ile markanıza özel yastık, yorgan, uyku pedi, yastık ve yatak alezi portföyünüzü oluştururken alanında uzman satış danışmanlarımız ile size özel çözümler sunuyoruz. Tüm bu soruların yanıtını Maya’s Professional Satış Müdürü Gizem Yılmaz sizler için yanıtlıyor.

Konaklama sektöründe çözüm ortağı olduğumuz pek çok isim mevcut. Sektörde en çok tercih edilen ürünler hangileri?

Otel misafirlerinin konaklama sürelerinde en çok vakit harcadıkları zaman uyku oluyor. Bu sebepten yataklarda sağlanan konfor memnuniyet açısından oteller için oldukça önemli. Bir yatak da iyi bir konfor sağlamak istiyorsanız yastık alternatifi sunmak, hafif ve iklim koşullarına uygun bir yorgan bulundurmak önemli. Konforlu bir yatak kullanıyor olsanız bile yatak üzerinde ekstra bir alez ya da ped ile bu konforu artırmak da önemli bir nokta.

Otellerde konforun başlangıç noktası yastıklar olduğundan en çok tercih edilen ürünler çok sayıda alternatif sağlayabildiğimiz yastıklar oluyor.

Özel talep doğrultusunda yeni bir ürün reçetesi geliştirmek ne kadar zaman alıyor?

Maya’s Professional’da profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz. Ürün geliştirip üretilmesi konusunda oldukça hızlıyız. Talebe uygun ürünün reçetesini oluşturmadaki hızımız ve gelişmiş üretim parkurumuz ile üretimlerimizi kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz.

Ürün geliştirme sürecini temel adımlarıyla özetlemek gerekirse süreç nasıl ilerliyor?

Öncelikle karşılıklı görüşmeler ile otel segmenti nasıl konumlandırılmak, nasıl bir hizmet ve konfor sağlanmak isteniyor bunları belirliyoruz. Bu süreci tamamladıktan sonra talebe uygun ürünleri belirleyip görüşmelerimize devam ediyoruz.

Tüy dolgusu üreticisi olmakla beraber elyaf, pamuk, bambu, yün gibi birçok dolgu materyali ile üretim yapabilen bir firma olduğumuzdan ürün çeşitliliğimiz oldukça fazla. Otellerin müşterilerine sunacağı konfor için beklentilerini karışılacak en doğru ürünü belirledikten sonra mutlaka numune çalışması ile önce kendilerinin deneyimlemelerini ve memnun kalmalarını istiyoruz.

Müşterilerden en sık aldığınız sorular neler?

En çok gelen sorular kaz tüyü ürünlerle ilgili oluyor. Nasıl yıkanmalı, kullanım ömrü ne kadar ve tabi ki bu kadar tüyün nereden temin edildiğine ilişkin sorular alıyoruz.

Konusu açılmışken sık gelen soruların yanıtlarını da verelim değil mi ????

Maya Tekstil Türkiye’de tek EDFA (Avrupa Tüy Birliği) üyeliği olan işletme olup EDFA Yönetim Kurulu üyesidir. EDFA’nın ilkeleri çerçevesinde tüy tedariğimizi yan ürün olarak besi çiftliklerinde eti için yetiştirilen hayvanlardan tedarik etmekteyiz. Ayrıca EDFA’nın ticari markası olan ‘NOMITE’ etiketi ile ürünlerin hijyenik özelliklerine sahip olduğunu göstermekteyiz.

Tüy dolgulu ürünlerin 30 dereceden fazla sıcaklıkta yıkanmamasını ve mutlaka yıkama sonrası kurutma makinasında kurutulmasını öneriyoruz. Doğal ve hayvansal bir dolgu malzemesi olduğundan yüksek sıcaklık yapısını bozduğu gibi ıslak ve nemli kalması içerisindeki yağ tabakasını aktifleştirmektedir. Fakat bu gözünüzü korkutmasın, bir makineden diğer bir makineye transfer etmeniz yeterlidir ????

Tüy dolgulu ürünler diğer kullandığımız dolgu malzemeleri arasında en uzun ömürlü olandır. Otellerde ürünler evimizde kullandıklarımıza nazaran daha sık yıkanıyor ve daha sık kullanılıyor. Buna rağmen ürün doğru bakım ile 5 ile 7 yıl arası kullanılabilmekte. Hatta alez alez kullanarak ürün korumasını artırarak bu süreyi daha uzatabilen müşterilerimiz de var.

Elyaf dolgulu ürünlerde ise bu süre 3 ile 5 yılı bulabiliyor. Tabii yıkama koşulları ve kullanım şartları burada da çok etkili bir faktör. Kullandığımız elyaf virjin (ilk kullanım) elyaf olması ortalamanın üzerinde bir kullanım ömrü sağlıyor. Yine koruyucu alezler ile bu süreyi uzatmak mümkün olabiliyor.

Maya’s Professional özellikle kaz tüyü alanında dünya standartlarını belirleyen isimlerden biri. Kaz tüyü dolgu malzemeleri en çok hangi ürünlerde tercih ediliyor? Kaz tüyü üretimde müşteriler için en hassas konular neler ve Maya’s Professional bunlara nasıl yanıt veriyor?

Kaz tüyü uyku ürünlerinde kullanılabilecek en doğal, sağlıklı, uzun ömürlü ve hafif dolgu malzemesidir. Higroskopik özelliği sayesinde fazla nemi emer, kullanılmadığında geri bırakır. Bu da uyku esnasında ısı ve nem dengesi sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde yastık, yorgan ve yatak pedi kullanımı en çok tercih edilenler arasındadır.

Müşterilerimiz kaz tüyünün doğal ve hayvansal bir dolgu malzemesi olmasından kaynaklı olarak koku ve içerisinde deri gibi hayvansal kalıntıların olması konularında çok hassaslar. Üretimimizdeki güçlü dolgu yıkama prosesi ile bu sorunları ortadan kaldırabiliyoruz.

Maya’s Professional olarak kaz tüyü dolgusunu kendi bünyesinde yıkayabilen Türkiye’de tek, Avrupa’da sayılı firmalardan bir tanesiyiz. 6 aşamalı yıkama prosesimizde (ön toz alma, yıkama, kurutma, soğutma, ikinci toz alma, ayrıştırma) tüy özel kaz tüyü şampuanı ile yıkanıp iki kez toz alma işleminden geçirilmektedir. Herhangi bir koku sorunu olmadan, ürünlerimizin içerisinde toz akarı bulunmadığını belgeleyerek müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

Diğer tercih edilen hammadde alternatifleri nelerdir; isteğe özel karışımlar ve yeni hammadde teminatı gibi talepleri karşılayabiliyor muyuz?

Kaz tüyü dışından üretimimizde elyaf, boncuk elyaf, mıkrojel elyaf, pamuk, bambu, yün, 95 derecede ve 60 derecede yıkanabilen lisanslı elyaflarımız mevcut. Bunların dışından talep olması durumunda ARGE çalışmalarını yaparak yeni dolgu malzemesi temin edebilmekteyiz. Gelişmiş makine parkurumuz ile farklı hammadde kullanımı sağlayabildiğimizden ürün üretimimiz de mümkün olmaktadır.

Müşterilerin maliyet avantajı sağlamalarına yardımcı olunan noktalar neler?

Öncelikle üretici olmamız başlı başına müşteri için maliyet avantajı sağlamaktadır???? Ürün gamımızın geniş olması, alternatifle dirilebilir olması her segmentten ürün geliştirebilmemizi sağlamaktadır.

Son sorumuz son yılların en belirleyici anahtar kelimesi olan sürdürülebilirlik üzerine. Sürdürebilirlik adına yaptığımız çalışmalar nelerdir?

Geri dönüşümün dünyamız ve yaşamımız için önemini belirtmeme gerek yok. Maya’s Professional olarak bu konuda sıkı bir çalışmaya girerek, iyi iş çıkarttığımızı düşünüyorum. Öncelikle tüy dolgulu ürünleri geri dönüşüme kazandırarak özelliklerini kaybetmeden yeniden kullanılabilir kıldık. Bununla ilgili yaptığımız çalışmaları GRS (Küresel Geri Dönüşüm Standardı) sertifikası ile belgeleyerek taçlandırdık.

Bunun yanı sıra Maya’s Professional koleksiyonumuza GREEN LINE koleksiyonunu ekleyerek rejenere yani geri dönüşümden elde edilen tüy ve elyaf dolgulu ürünler ürettik. Bu alandaki çalışmalar ve iyileştirmeler hız kesmeden devam edecektir.

Menü