THERMOLITE® 95°C teknolojisi nedir?

Bu yazıda sentetik ve hijyenik bir dolgu yalıtımı olan Thermolite® teknolojisine değinirken Thermolite® 95°C’nin kullanım ve hijyen anlamında sunduğu avantajları paylaşıyoruz.  

Dokuma ve tekstil alanındaki yenilikçi yaklaşımlar sadece son kullanıcının konforunu artırmakla kalmaz, kurumsal ölçekte de üretimden bakıma düşük maliyet ile çok daha sağlıklı ürünler üretmeye yardımcı olur. Thermolite teknolojisi bu bağlamda tekstil sektörü için en önemli inovatif gelişmelerden biridir. Türkiye’de Thermolite lisansı ile üretim yapan tek işletme olarak ev tekstilinden dış giyime farklı alanlarda kaz tüyünün sunduğu yumuşaklığa benzer bir deneyimi Thermolite teknolojisi ile çok daha düşük maliyetle hayata geçirmek ve üstün yalıtım özellikleri sunmak mümkün hale geldi.

Fransız TEC ve Almak ISEGA isimli bağımsız laboratuvarlarda, mikrop ve toz akarı üremesine yönelik testlerdeki sonuçlara göre Thermolite® Clean mayt oluşumuna izin vermez.

Yastık ve yorganlarda Thermolite® 95°C’nin sunduğu avantajlar:

Sağlıklı bir uyku için tam destek

Thermolite 95°C yastık içerisinde kullanılan Thermolite lisanslı elyaf boncuklar uykudaki hareketlere uyumlu bir şekilde yer değiştirerek baş ve boynu sürekli olarak destekler. Hafif, sıcak ve rahat bir uyku ürünüdür.

Uzun süre formunu koruyan yapı

Thermolite 95°C yorgan içerisinde Thermolite lisanslı birinci sınıf HCS virgin delikli ve silikonlu elyaf kullanılmaktadır. Delikli yapısı ile hava geçirgenliği ve hafiflik sağlar, silikon kaplama ise elyaf liflerinin birbirine yapışmamasını ve kabarıklığını korumasını sağlar. Toparlanma yapmaz ve şeklini korur.

95°C’de yıkama ile kolay ve üstün temizlik

Thermolite® 95°C yastık ve yorgan, 95°C’de yıkanabilme özelliğine sahiptir; yüksek ısıda yıkanması ile son derece hijyeniktir; yumuşaklığını ve şeklini korur.

Çamaşır makinesinde yıkanabilir ve kolayca kurur. Kurutma makinesinde de kurutulabilir.

Anti-alerjik ve hijyenik bir uyku ortamı için Thermolite 95°C

95°C’de yıkanan yastık ve yorganlarda toz akarı, mantar ve bakteri barınamaz. Dolgu maddesi %100 Thermolite® sertifikalı elyaftır, kokusuzdur.

Menü