Tüm incelikleri ile mont dolumu

Kaz tüyü uzmanlığımız ve farklı dolgu malzemelerine yönelik hizmetlerimiz ile mont ve uyku tulumu dolumunda yanınızdayız.

Maya’s Professional olarak sadece uyku ürünleri segmentinde değil dış giyim sektöründe de uzmanlaşmış olup öne çıkan markalarla uzun soluklu işbirliklerine imza atıyoruz. 1993’ten bu yana tek çatı altında, farklı dolgu malzemeleriyle uyku ve ev tekstili ürünlerinden gelen deneyimimizle bu alanda liderliğimizi sürdürürken giyim sektöründeki markalara özel çözümlerimiz ile çalışmalarımız büyüyerek devam ediyor.

Gücümüzü senede 800 ton tüy işleme kapasitemiz ve profesyonel üretim kadromuzdan alırken Türkiye ve Dünya’da giyim sektörünün öne çıkan firmalarına üretim yapıyoruz. Gelin bu yazıda ham halde Avrupa’dan satın aldığımız kaz tüylerinin uzman ekipler tarafından işlenme, temizlenme ve ayrıştırılması gibi adımlarla markalara mont dolum alanında nasıl destek verdiğimizi keşfedin.

İsteğinize uygun ürün temini, tasarımıza uygun üretim

Kaz tüyü ve mikrojel elyaf gibi pek çok farklı dolgu malzemelerinde uzman bir isim olarak, yumuşaklığı ve kavrayıcılığı ile fark yaratan ürünler sunan müşterilerimize mont ve uyku tulumu dolumunda geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Üstün üretim gücümüzle dolumu yapılacak ürüne ve dolgu materyaline göre farklı dolum sistemleri önerebilmekteyiz.

Müşteriye ve ürüne özel çözümleri tek seferde, en kısa sürede ve en uygun maliyetle gerçekleştiriyor; satış ve üretim ekiplerinin dirsek birliğiyle istenilen özel hizmeti minimum sipariş adeti olmaksızın sunuyoruz.

Ayrıca talebe bağlı olarak tüy, mikrojel elyaf ya da bu iki dolgu malzemesinden elde edilen karışımı doluma hazır hale getirip, paket halde de satışa sunuyoruz.

Mont ve uyku tulumu alanlarında beklentinize uygun farklı özelliklerde (gıdık tüyü, sırt türü ve gri tüy) kaz tüyü, geri dönüşüm elyafı olmayıp ilk kullanım elyaf olarak dış giyim dolumlarda sıklıkla tercih edilen mikrojel dolgu ve makinelerde özel olarak ideal oranlarda karıştırdığımız kaz tüyü ve mikrojel karışım dolgu materyalleriyle çalışıyoruz.

Standartlara uygun üretim ile profesyonel bir süreç yönetimi

Müşterilerimizin istedikleri renk ve oranlarda taleplerine uygun özelliklerde tüy temini sağlıyoruz. İstenilen renk ve oranlar saf beyazdan hafif sarımtırağa, beyaz ya da griden %0,5 siyah nokta oranına kadar pek çok segmenti kapsamaktadır.

İstenilen gıdık tüyü oranı ve test standardı (EN90, JIS100, USA95 vb) gibi uluslararası regülasyonlara uygunluğu sağlarken Class I, Class II gibi istediğiniz sınıfa uygun üretim yapıyoruz. Bu bağlamda müşterilerimizin siparişlerine uygun oranda kaz/ördek tüyü karışımlarını da uyguluyoruz.

Markaların talep ettiği RDS, Downpass, Traumpass, TDS gibi belgeleri karşılıyoruz. Yine istenilen fiziksel parametreler ve test standardı (EN1164’e göre turbidity – karışıklık, EN1162’e göre oksijen indeks numarası gibi) ile hizmet veriyoruz.

Filling power tarafında da istenilen değer ve türe uygun (IDFB, EN, JIS ya da USA) üretim ile yanınızdayız.

Menü