Yatak pedi nedir, nerelerde kullanılır?

Nefes alan yapısı, temizleme kolaylığı ile gelen ekstra hijyen, yatağın ömrünü uzatmaya yardımcı olma özelliği gibi pek çok nedenden ötürü evlerden konaklama ya da hastane gibi işletmelere artık her yerde yatak pedleri vazgeçilmez uyku ürünleri arasındadır. Şilteyi daha sert veya daha yumuşak yapmak için ekstra donanım sağlayan yatak pedleri hakkında merak edilenlere ve Maya’s Professional dünyasının bu segmentte sunduğu ürünlere bu yazıdan göz atın.

Yatak pedleri ile yatağın hissi, tercih edilen ek bir katmanla kaplanarak daha da iyileştirilir. Yatağın daha sıcak, daha serin, daha sıkı veya daha yumuşak olmasını istiyorsanız, uyku ihtiyaçlarınızı karşılayan bir yatak pedi seçebilirsiniz. Ayrıca eklenen katman, yatakların lekelere ve deformasyona karşı korunmasına da yardımcı olur. Ev ya da otel fark etmez; yatak pedleri yatağın konforunu ve ömrünü uzatmada birinci derecede rol oynayan kritik öneme sahip bir uyku ürünüdür.

Yatak pedlerinden en yüksek verimde yararlanmak için her üç ile beş yılda bir değiştirmek idealdir. Yatak pedleri zamanla şeklini ve desteğini kaybeder; yataktaki baskıyı alan pedleri değiştirterek yatağın ömrünü uzatmış olursunuz. Yatağın üzerine oturarak yaylar üzerindeki baskıyı azaltan yatak pedleri ile sarkma ve genel aşınma geciktirilerek yatağın ömrü uzar. Yatağı çevirmeyi ihmal etmez ve yatak pedi ile gerekli desteği sağlarsanız, yatak ömrünü uzatmak için gerekli tüm desteği sağlamış olursunuz.

Maya’s Professional, uyku ürünleri üretimindeki tecrübesiyle ihtiyaca göre geliştirilen yatak pedi üretimi ile farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Hammadde seçimimiz

İşletmenize özel uyku pedi ve yatak alezi portföyünüz için satış danışmanlarımız ile çalışabilir, dilerseniz ürün reçetesini hammadde alternatiflerini görerek kendiniz oluşturabilirsiniz.

Maya’s Professional Down Line serisi kaz tüyü dolgulu yatak alezi ve pedlerini incelemeden kararınızı vermeyin.

House Keeping bütçenizin yatırım geri dönüşünü yükseltmek için ise Maya’s Professional Protect Line koleksiyonunun sunduğu çözümleri inceleyin. Koleksiyonumuzdaki yastık alezi, yatak alezi ve uyku pedleri ile uyku ürünlerinizin kullanım ömrünü uzatırken müşterilerinize onları ayrıcalıklı hissettirecek ürünler sunacaksınız.

Farklı ihtiyaçlara yönelik uyku pedleri

Su geçirmez uyku pedi

Elyaf dolgulu, kapitone uyku pedi; etekli ve lastikli modelleriyle yatağı tam sarar, gergin durur ve kullanımı kolaydır. Yatağı koruyarak ömrünü uzatır. Kabarık dolgusu ve sıvı geçirmezlik özelliği ile yatağı koruyarak ayrı bir konfor seviyesine taşır. Yıkanabilir ve kolayca kurur.

Kapitone yatak pedi

Elyaf dolgulu, kapitone uyku pedi; etekli ve lastikli modelleriyle yatağı koruyarak ömrünü uzatır. Kabarık dolgusuyla yatağı ayrı bir konfor seviyesine taşır.

Su geçirmeyen boncuk elyaf dolgu yatak pedi

Yumuşak ve yüksek uyku pedi boncuk elyafın yaylanma etkisi sebebiyle uzun süre dolgunluğunu ve yumuşaklığını korur ve yatağa ekstra konfor katar. Özellikle yatak birleştirmelerinde ek yerinin rahatsızlığını ortadan kaldırır. Yıkanabilir ve istenilen tüm ebatlarda üretilebilir.

Piumino 15 yatak pedi

Piumino 15 kaz tüyü uyku pedi zengin içeriğiyle yataklarda çökmeye neden olmadan uzun yıllar aynı konforu verir. Ayrıca kaz tüyü sayesinde ısı ve nem dengesini sağlayarak kuru ve konforlu uyku ortamı hazırlar. İstenilen tüm ebatlarda üretilebilir. Kurutma makinesinin olduğu ortamlarda yıkanabilir.

Lisanslı uyku pedleri

Ürünlerimizdeki Nomite® etiketi, kaz tüyü dolgu malzemeli yastık, yorgan ve uyku pedlerinde toz akarı bulunmadığının somut belgesi niteliğindedir. Avrupa standartlarındaki ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın ticari markası olan Nomite®, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu gösterir. Nomite® belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılmaktadır.

Menü